Mařenice » Kultura

Obecní úřadKultura

Divadelní představení ČEKÁNÍ NA ČECHOVA 2019

Dne 02.02.2019 proběhlo divadelní představení „ČEKÁNÍ NA ČECHOVA“  v zasedací místnosti na OÚ Mařenice v podání divadelního amatérského spolku Krompach (ĎAS).Všem přítomným se hra velice líbila, bylo to moc hezké představení .Děkujeme spolku ĎAS za velmi příjemný večer a těšíme se na další počin tohoto divadelního spolku .

Tradiční setkání seniorů 2018

Dne  16. 12. 2018 se uskutečnilo  setkání seniorů. Hudbu  zajistila skupina ABC Česká Lípa. Seniorům se produkce moc líbila. Sešlo se opět dost stálých seniorů, kteří setkání navštěvují pravidelně.  Přišli i noví senioři, kteří se zúčastnili poprvé. Všichni si setkání pochvalovali a jsme rádi, že se na kulturních akcích schází stále více občanů a tento […]

Rosvícení vánočního stromku a Mikilášská 2018

V letošním roce jsme se sešli na Mikulášské 8. 12. 2018. Tak jako každý rok bylo připravené cukroví a čaj pro naše nejmenší. Děti si připravily svá přání, aby je u vánočního stromku s rozsvíceným balonkem poslaly Ježíškovi. Malování a psaní přáníček se dětem opět, tak jako v loňském roce, moc líbilo. Po příchodu čertů, […]

Pohádkový les 2018

Hezké počasí pro děti i pro pohádkové postavičky. Účast byla jako každoročně na sto dětí. Tato akce je velmi oblíbená a známá v dalekém okolí.

Mařenická poutˇ 2018

Tradiční Mařenická poutˇse uskutečnila 21.7.2018 a počasí přálo. I když stánků ubývá kolotoče pro děti fungovaly tak jako každý rok. Na koncert Pražských umělců, byla opět velká účast. V odpoledních hodinách u „Restaurace Husky “ vystoupili mařeničtí hudebníci . Večerní taneční zábava se opět povedla.

2.6.2018 Dětský den

Odpoledne plné soutěží. Přijeli kunratičtí hasiči a na louku nastříkali opravdu velkou vrstvu pěny. Děti řádily v pěně. Tančilo se soutěžilo a nikomu se nechtělo domů.

27.5.2018 Tradiční setkání seniorů

Na toto setkání jsme pro naše seniory pozvali mladé karatisty. Již po druhé nám zde hráli mařeničtí muzikanti. Občerstvení bylo připraveno , senioři byli spokojeni. Vše probíhalo v duchu dobré nálady.

26.5.2018 Setkání u kaple na kopci Kalvárie

V letošním roce jsme se sešli za krásného počasí a za velké účasti. Tak jako každý rok nám hráli mařeničtí hudebnici. Občerstvení bylo připraveno pro každého.

Pálení čarodejnic 30.4.2018

Na čarodejnice byla opět účast veliká. Pro děti byla připravena Čarodějnická show. Děti si opékaly buřty . Hrálo a zpívalo se do ranních hodin.

Maškarní 17.3.2018

Na maškarní se sešlo hodně masek. Všichni soutěžili tančili a bavili se. Děti si odnesly zaslouženou odměnu. Bylo to příjemné odpoledne, které si všichni užili.

MDŽ 10.3.2018

MDŽ bylo v duchu dobré nálady, pití i jídla. Mařenické děti si připravily krásný program pro maminky a babičky. K tanci hrála skupina „TI TŘI“. Všichni se bavili a tančili do pozdních hodin.

Mikulášská 2.12.2017

V sobotu 2.12.se uskutečnila Mikulášská nadílka a zároveň rozsvícení vánočního stromku. Děti si napsaly a nakreslily dopis pro ježíška a pustily do nebe.

Mařenická pouť

Mařenická pouť, tak jako každý rok osloví mnoho občanů z dalekého okolí.

Divadelní představení

Dne 17.6.2017 v zasedací místnosti OÚ se nám již po čtvrté představila Divadelní amatérská společnost z Krompachu s novou divadelní hrou Habaďůra. Účast byla veliká

Výstava „Obrázků z Mařenic a okolí“

Dne 17.6.2017 ve 13.00hod.byla zahájena výstava “ Obrázky z Mařenic a okolí“. Kresby Matěje Cardy a fotografie Vladimíra Vránka. Tato výstava oslovila všechny zúčastněné občany. Zhlédnutí je stále možné po tel. domluvě na čísle 723 037 502. Dále po dobu otevřené knihovny PÁ 17.00 – 19.00 a v SO 9.00 – 11.00. Telefon na knihovníka pana Jrřábka 603 834 331.

Setkání seniorů

Senioři se sešli 11.6.2017 v hojném počtu. Poprvé jim zahrála skupina OLDIES Mařenice. Hudba se moc líbila všichni si užívali hudbu tanec a dobrou náladu.

Tradiční setkání u kaple na kopci Kalvárie

Tradiční setkání u kaple na kopci Kalvárie se vydařilo, počasí přálo.

Dětský den 3.6.2017

Jako každý rok, i letos naše děti oslavily svůj svátek na louce u obecního úřadu. Moderátorka Pavlína si pro ně připravila odpoledne plné her a tanečků. Samozřejmě nechyběly ani sladké odměny. Na závěr oslavy přijeli hasiči a dětem nastříkali na trávu pěnu. To bylo radosti a jásotu. Sluníčko svítilo a tak trocha té vody přišla […]

Čarodějnice 30.4.2017

Na obecní louce u úřadu se slétly čarodějnice a nastalo veselí. Přišli malí i velcí a všichni s dobrou náladou. Někteří dokonce v maskách čarodějnic.  A protože nám letos počasí přálo, všichni se dobře bavili až do ranních hodin.

Vítání občánků-25.2.2017

V duchu rodinné atmosféry, hlavně za přítomnosti našich nejmenších(čtyř holčiček) proběhlo Vítání občánků.Po milých slovech paní Šolínové k rodičům a jejich zlatíčkům následovalo paní starostkou předání květin, malých plyšáků a certifikátů k založeným peněžním účtům s vkladem od obce do začátků.Pro všechny zúčastněné (i prababičky a pradědečky) bylo připraveno malé pohoštění, při kterém se příjemně povídalo.Našim občánkům přejeme ještě jednou do života moře zdraví, štěstí, lásky, pohody a rodičům mnoho lásky, tolerance a trpělivosti.

Dětský maškarní 18.3.2017

V krásných maskách a kostýmech se předvedly starší i mladší děti až po batolata.
S paní moderátorkou v převleku za lesní vílu si děti zasoutěžily, zatančily, prostě se vyřádily.
Těžký úkol měla porota s vyhlášením nejlepších masek. Nakonec si odnesl cenu každý.
Děti odcházely domů spokojené, utahané a s plnou náručí sladkostí a plyšových hraček.

Retro MDŽ-11.3.2017

2. ročník Retro MDŽ se konal v zaplněném sále nejen žen všech generací, ale i jejich partnerů. Úvod zahájily děti přednesem básniček a krátkým divadelním představením. Poté následovalo taneční číslo v podání dětí z Varnsdorfu. Následoval zasloužený potlesk. Každý zúčastněný donesl nějakou dobrotu, takže došlo na ochutnávku různých sladkých i slaných pochutin Při skvělé hudbě, […]

Setkání seniorů

V neděli 28.11.2016 se sešli naši senioři opravdu ve velkém počtu. Setkání proběhlo v duchu dobré nálady, nechyběl ani tanec.

Mikulášská 27.11.2016

Mikulášská jako každý rok proběhla za vůně cukroví a teplého čaje. Strach z čertů děti překonaly, přednesly básničky, za které dostaly od Mikuláše dárečky. Napsaly svoje přáníčka Ježíškovi, které ve svítících balonkách pustily a rozsvítily nebe. Po setmění se rozzářil stromeček, zpívaly se koledy, popíjelo se svařené víno a dětský punč. Moc příjemné setkání.

Pohádkový les 27.8. 2016

Pohádkový Les Les se zaplnil pohádkovými postavami v sobotu 27.8. 2016. Přesto, že tento den padaly teplotní rekordy, účast byla veliká. Několik přihlášených dětí se omluvilo z důvodu nemoci nebo velkého tepla. Místa se ale rychle doplnila dětmi, které přihlášené nebyly. Počet zúčastněných byl přes 100 dětí. Ráno nás také zaskočila zpráva o náhlém onemocnění pána, který […]

Paní Zitová – narozeniny

Dne 14. 7. dosáhla krásného životního jubilea nejstarší občanka Mařenic, k.ú.Dolní Světlá, p. Božena Zitová. Pogratulovat jí přišla starostka p. Novotná a p. Tlustý. Připojila se také ředitelka OSSZ z České Lípy Dana Pospíšilová. Ještě jednou gratulujeme a přejeme do dalších let zdraví a pohodu. .

Mařenická pouť 2016

    Dne 16.7.2016 proběhla tradiční Mařenická pouť k uctění Svaté Máří Magdaleny. Počasí nám přálo po celý den. Návštěvnost kostela při mši i koncertech byla veliká. Hudební promenáda u restarace „Husky“ trvala až do večerních hodin. Poté následovala taneční zábava, která se protáhla do brzských ranních hodin.

Udílení ceny Zlatá popelnice

V Liberci  v hotelu Ještěd se konalo vyhlašování výsledků soutěže Zlatá popelnice. Naše obec se umístila na 1.místě v třídění odpadu. Za jediný rok dokázala množství separovaného odpadu zvýšit o 224 procent. Tím jsme také získali titul Skokan roku. Moc vám všem DĚKUJEME.

Dětský den

Dne 28.5. jsme pro naše nejmenší připravili oslavu Dětského dne. Byl zajištěn skákací hrad, spousta soutěží a disco.  Dokonce jsme pozvali také točenou zmrzlinu. Děti byly nadšené, bohužel jen malou chvilku. Počasí nám nepřálo a začalo pršet. Soutěže děti stihly pouze dvě, ale na hradě skákaly i za deště.

Kalvárie 29.5.2016

Opět jsme se sešli na Kalvárii.  Přišli i starší občané, kterým jsme zajistili odvoz na Kalvárii. Počasí nám přálo a  posezení při poslechu naši místní hudební kapely bylo příjemné. Samozřejmostí bylo připravené občerstvení – koláčky, káva a limonáda.  

mikulášská 2015

divadlo 3.10.2015

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL

Maškarní opět proběhlo ve veselé náladě.Děti v krásných maskách soutěžily a tančily.Těšíme se na Vás i v příštím roce.

MDŽ -PO LETECH JINAK

Letošní MDŽ proběhlo nad očekávání ve velkém počtu.Bylo nás na 50.Vystoupily děti pod vedením Marušky Krchové s hezkým programem.Byl to příjemný večer i s hudbou a těšíme na setkání i v příštím roce.         .

Pohádkový les – 22.8.2015

Uběhl rok a opět nás navštívily pohádkové bytosti.  Po celé trase dětem rozdávaly radost a malé drobnosti.  V cíli na všechny čekalo kolo štěstí, soutěže  a skákací hrad s kolotočem. 

dětský den 30.5.2015

V sobotu děti oslavily svůj svátek. Naše moderátorka P. Šolínová měla pro ně připravené odpoledne plné her a soutěží. Samozřejmostí byly sladkosti a  jiné odměny. Všude se ozýval smích a dětské štěbetání.

Čarodějnice 30.4.2015

Opět nastal den, kdy se  rojily čarodějnice. I u nás se slétly a pro svůj rej si vybraly naši louku.

Dětský maškarní karneval 7. 3. 2015

Začátek roku vždy začíná dětským maškarním karnevalem. I letos byla účast veliká. Paní moderátorka, v masce princezny, se dětem věnovala, seč jí síly stačily. Děti tančily, soutěžily, byly ve svém živlu. Karneval skončil krásným představením kouzelníka. Děti měly velikou radost a s úsměvem na tvářičkách se odebraly s domů.

Setkání seniorů

30. 11. 2014 proběhlo tradiční setkání seniorů.  Účast byla opět veliká.  Také během této akce byla příjemná a veselá nálada. Lidé si  zatančili a popovídali.

Mikulášská nadílka a rozsvícení stromku

29. 11. 2014 se uskutečnila mikulášská nadílka. Jako každý rok, i letos, byl sál plný dětí.  Bylo to odpoledne plné her a tance.  Všude se ozýval radostný smích. Po setmění za zpěvu koled už všichni přítomní nedočkavě čekali na rozsvícení stromečku. Čas si krátili popíjením svařeného vína a dětského punče a pojídáním cukroví.

Dne 23.8.2014 se uskutečnil dnes už tradiční Pohádkový les

Dne 19.7. 2014. se konala tradiční pouť na uctění Máří Magdalény

Tradiční setkání seniorů 11. květena 2014

Dětský den se uskutečnil 7.6.2014

Čarodějnice

Setkání seniorů 1.12.2013

Setkání seniorů, kteří se sešli jako vždy ve značném počtu, proběhlo v příjemné atmosféře i s trochou legrace u tomboly. Z průběhu tohoto setkání přinášíme několik fotografií.

POHÁDKOVÝ LES

Dne 31.8.2013 se uskutečnila oblíbená akce „POHÁDKOVÝ LES“. Této akce se účastní každý rok stovka dětí z dalekého okolí. Děkujeme touto cestou všem kteří pomohli při organizaci. Těm, kteří oblékají pohádkové kostými a věnují se dětičkám které procházejí lesem a těší se na pohádkové postavičky, patří také náš dík.

Dne 20.7. se konala tradiční pouť na uctění Máří Magdalény

Měli jsme trochu obavy z jejího průběhu, jelikož nebyla povolena uzávěrka silnice v Mařenicích. Důvodem byla uzavřená silnice mezi Julijovkou a Krompachem. Pouť proběhla za velké účasti návštěvníků, počasí přálo.

Dne 1.6.2013 se uskutečnil Dětský den, tentokrát pro špatné počasí na sále

Dne 5.5.2013 nás navštívilo cvikovské loutkové divadlo Klubíčko

Dne 25.5.2013 se uskutečnilo tradiční setkání u kaple na Kalvárii

Dne 12.5. 2013 se uskutečnilo tradiční setkání seniorů

Dne 30.4.2013 – pálení čarodějnic

Dne 30.4. se uskutečnilo pálení čarodějnic, počasí sice bylo fakt studené, ale nepršelo, buřty se opekly a čarodějnice také úspěšně shořela.

Dne 9.3.2013 se uskutečnil dětský maškarní karneval

Maškarní karneval proběhl, tak jako každý rok s velkou účastí našich dětí, ale i dětí s okolních vesnic. děti byly spokojené, jak s naší nezávislou hodnotící komisí, která vyhodnotila nejkrásnější masky a odměnila i všechny zúčastněné, kterých byl plný sál, tak i s pani Šolínovou moderátorkou našich kulturních akcí.

Tradiční setkání seniorů

  Dne 2.prosince se uskutečnilo “ Tradiční setkání seniorů“, které proběhlo ve velkém počtu a dobré náladě zůčastněných. Sonet od Shakespeara, který přednesl starosta úvodem jako motto večera, se stal mezi účatníky velice žádaným.

Mikulášská nadílka

Dne 1.prosince se konala tradiční mikulášská nadílka. Tak jako obvykle byl plný sál dětí. Čerti trošičku děti vystrašili. Mikukáš si nechal předříkat nějaké ty básničky a poté dětičky obdaroval malým balíčkem. Po skončení mikulášské nadílky, tak jako každý rok, nastalo rozsvícení Vánočního stromku se zpíváním vánočních koled, které letos zpívali všichni přítomní pod vedením mařenických […]

Vítání občánků dne 24.11.2012

Vítání občánků se uskutečnilo dne 24.11.2012. Kulturní sál na ob. úřadě byl plně zaplněn našimi malými občánky, rodiči, babičkami, dědečky a ostatními příbuznými. Po krátkém uvítání přišel na řadu kulturní program, který zajistila pani Pavlína Šolínová s panem Jiřím Svobodou. Moc se líbilo vystoupení Aničky Jankechové – třešnička na dortu. Poté byly předány dárky a […]

Tradiční setkání na Kalvárii

Dne 2.6.2012 se uskutečnilo „TRADIČNÍ SETKÁNÍ U KAPLE NA KALVÁRII“

Tradiční Pouť Máří Magdalény

Tradiční Pouť Máří Magdalény v Mařenicích se konala 21.7.2012. Kulturní program byl letos pojat poněkud odlišně od let minulích. Mše svatá byla posunuta o půl hodiny zpět, aby bylo dostatek času na přípravu prvního koncertu od 11.00hod.Toto se ukázalo jako prozíravé řešení. Počasí se podařilo, nebylo ani teplo ani zima což je pro tyto akce to nejlepší co může být. Lidí bylo jak na Mši, obou koncertech, u stánků a zábavných atrakcí opravdu hodně. Tento pěkný pouťový den byl završen taneční zábavou, která chviličku připomínala Slunce, seno a pár facek.

Dětský den

Dne 9.6.2012 se uskutečnil „DĚTSKÝ DEN“. Dětem se podařilo déšť a mraky tancem rozehnat, odměnou za to bylo mnoho soutěží a skvělých cen.

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Pálení čarodějnic proběhlo v duchu dobré nálady, hojného počtu účastníků, hezkého počasí a opékání vuřtů

Tradiční setkání seniorů

Dne 15.4.2012 se uskutečnilo „TRADIČNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ“.
Setkání seniorů, kteří se opět sešli v hojném počtu, začalo kulturní vložkou břišních tanců skupiny z Jablonného v Podještědí pod vedením Evy Kalové.
Senioři děvčatům poděkovali dlouhým potleskem. Po té začala volná zábava, senioři si zatancovali, potěšili se se svými vrstevníky a v časných raních hodinách se rozešli.

Dětský maškarní karneval

Kulturu jsme v letošním roce zahájili 24.3.2012 „Dětským maškarním karnevalem“. Této akce se zůčastnilo na 50 dětských masek, maminky, tatínkové, babičky a dědečkové. Velkým překvapením pro všechny zůčastněné bylo, když na parket vyběhlo 17 dětských mažuretek z Nového Boru a předvedlo skvělý taneční výkon, kdy celý sál nadšeně tleskal do taktu. Prostě překvapení par excelans. Tímto moc děkujeme pani Pavlíně Šolínové a Anežce Vondrové hlavním organizátorkám maškarního bálu a všem dalším, kteří se na přípravě a realizaci podíleli, jako i naší porotě na umístění masek.

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMKU

Mikulášská nadílka

POHÁDKOVÝ LES 20.8. 2011

TRADIČNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ dne 29.5.2011

Dětský den proběhl dne 28.5.2011

Vítání občánků

Dne 21.5. 2011 jsme přivítali tři nové občánky naších obcí

Čarodějnice

Čarodějnice sobota 30.dubna 2011 a tři dny poté.Počasí si s námi opravdu zahrává.

Vysvěcení obnovené kaple na kopci Kalvárie

Vážení přátelé, příznivci Mařenic a Kalvárie zvlášť. 19. června bylo naším setkáním na kopci Kalvárie u nově zrekonstruované kaple, zahájeno pokračování tradice Procesí k uctění Svaté trojice, které bylo ukončeno válečnými roky druhé světové války. Po zahajovací fanfáře, kterou zatroubili Pražští trubači a krátké zahajovací řeči Mařenického starosty, se uskutečnila Mše svatá k uctění Svaté […]